hydrauliczne prasy

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 Reddit 0 0 Flares ×

Budowa maszyn na zamówienie stawia polskim producentom coraz to większe wyzwania

Niejednokrotnie polscy producenci maszyn i urządzeń spotkali się z przymusem konkurowania z urządzeniami produkcji chińskiej. Produkty ze wschodniej części świata na pierwszy rzut oka identyczne, często okazywały się dużo gorszej jakości.

polski producent maszyn

Cena czyni cuda – Tak właśnie niejednokrotnie, w szczególności mniej doświadczone zakłady i firmy podchodzą do zagadnienia. W momencie podpisania kontraktu lub chęci zwiększenia lub poszerzenia produkcji wybierają oferty korzystne z racji na cenę. Cena w ich przypadku stanowi największy argument, ale jak ta cena ma się w przełożeniu na np. późniejszy serwis maszyny, wykorzystane części i jakość materiałów użytych do produkcji samej maszyny, no i najważniejsze długość bezawaryjnej eksploatacji urządzenia.

Najlepszym przykładem jest odpowiednik tych samych urządzeń, narzędzi lub produktów wytwarzanych przez korporacyjne fabryki tzw. gigantów pewnych branży, a profesjonalne rodzime zakłady. Kilka lat temu przy podpisaniu umowy na naprawę pras hydraulicznych (czołowemu producentowi elektrycznych produktów w Polsce pod Poznaniem) chcąc zmniejszyć koszty, szukaliśmy najtańszego dostawcy śrub M20x70 mm o klasie 8.8 szybko okazał się nim importer śrub spod Krakowa. Jego ceny były o połowę niższe aniżeli naszych krajowych dostawców takich jak Marcopol, Wkręt-Met czy Argip. Przed zamówieniem dużej partii poprosiliśmy o przyjazd i prezentację produktów. Szybko okazało się, że śruby tego importera ważą o ok 1/4 mniej (każda z nich jest lżejsza) od śrub bardzo dobrej jakości w/w firm. Firmy te oferowały swoje produkty w bardzo przybliżonych cenach z racji na dobrej jakości wykonanie. Dobra jakość produktu przy przedstawieniu przez wszystkie te firmy cen, nie odbiegała od siebie w jakiś znaczący sposób. Ich jakość była bardzo zbliżona. Także cena nigdy nie bierze się z kosmosu – obniżona / zaniżona zawsze jest z jakiegoś powodu.

Przykład ten jest przełożeniem wszystkich wykorzystanych do produkcji elementów, części i podzespołów tych maszyn. Siłowniki hydrauliczne polskiej produkcji, ich jakość użyte materiały i dokładność wykonania ma się nijak do tych zastosowanych w maszynach chińskiej produkcji. Również jeśli chodzi o sam stelaż / konstrukcję maszyny. Mimo zachowania odpowiednich proporcji i sposobu łączenia oraz zabezpieczenia będzie lżejszy a jego wykonanie z gorszej jakości stali.

urzadzenie_do_tworzenia_kostek_solnych

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.